Eskikızılelma Krom Madeni 1


Tipi:

İnsan Yapısı

Derinlik:

-

Uzunluk:

26 m.

Sıcaklık:

-

Fauna:

-

Döşeme Malzemesi:

Yatay nitelikli madenlerin dikey bir bölümü bulunmuyor.

Kontaklar:

-


Jeoloji:

-

Notlar:

Madenlerin çevresinde kamp için uygun alan var. Yerleşim alanı, su kaynağı bulunmuyor, yakacak, yabani hayvan var.Stabilize köy yolu sayesinde her mevsimde mağaranın yakınına kadar araçlarla ulaşım mümkün oluyor Maden .çevresinde taş ocağı, yol yapımı, depo sahası, yerleşim alanı ve atık sahası gibi tehditler görülmedi.Birbirine yakın 3 krom madeninin her biri girişten 25-30 metre sonra göçükler sonucu kapanmış. Maden tavanını çökme tehlikesine karşı destekleyen ahşap kirişler zaman içinde çürüyünce göçükler meydana gelmiş

Bulan (Tarih):

MAD Bursa (19 Ağustos 2017)

Araştırma:

MAD Mağara Araştırma Derneği Bursa Şubesince Mustafakemalpaşa Ticaret ve sanayi Odasının desteğiyle 2016-2017 yıllarında Mustafakemalpaşa mağaralarının araştırılması projesi kapsamında Eskikızılelma mahallesinde 3 mağara bulunduğuna dair gelen ihbarlar değerlendirilince tespit edilen madenlerden biridir.

Morfoloji:

Jeomorfolojik bir bulguya rastlanmadı. Mağara içi zemin toprak, kum, blok taş kaplı. Su giriş çıkışı gözlenmedi. Hava akımı var, gaz kokusu hissedilmedi. Arkeolojik bir bulguya rastlanmadı.

Arkeoloji:

-

Efsaneler:

-Gözlemler 0

Gözlem Yok