Harmanyeri


Tipi:

Doğal

Derinlik:

8 m.

Uzunluk:

9 m.

Sıcaklık:

-

Fauna:

-

Döşeme Malzemesi:

3 mtlik dikey girişli yatay bir mağara

Kontaklar:

-


Jeoloji:

-

Notlar:

Mağaranın çevresinde kamp için uygun alan var. Yerleşim alanı, su kaynağı, yakacak, yabani hayvan bulunuyor. Stabilize köy yolu ulaşım mümkün oluyor. . Mağara çevresinde taş ocağı, yol yapımı, depo sahası, yerleşim alanı ve atık sahası gibi tehditler görülmedi. Kurşunlu mahallesinün hemen ustündeki Harmanyeri Mevkisindeki Harmanyeri mağarası 9 mt derinliğinde. Bu mağara daha önce hiç karşılaşmadığımız bir durum sergiliyordu. Büyük çoğunluğu çocuk bezi olan çöplerle karşılaşmamız kötü oldu. Sanki çocuk bezinin çöpe atılmaması gerektiği konusunda batıl inancı olan biri kirli çocuk bezlerini biriktirip bu mağaraya atmış gibi bir durum vardı.

Bulan (Tarih):

MAD Bursa (17 Temmuz 2017)

Araştırma:

MAD Mağara Araştırma Derneği Bursa Şubesince Mustafakemalpaşa Ticaret ve sanayi Odasının desteğiyle 2016-2017 yıllarında Mustafakemalpaşa mağaralarının araştırılması projesi kapsamında tespit edilen mağaralardan biridir.

Morfoloji:

Jeomorfolojik bulguya rastlanmadı. Mağara içi zemin, blok taş kaplı. Su giriş çıkışı gözlenmedi. Hava akımı var, gaz kokusu hissedilmedi. Arkeolojik bulguya rastlanmadı.

Arkeoloji:

-

Efsaneler:

-Gözlemler 0

Gözlem Yok